logo
Rezerwuj apartament
logo

Brama Chlebnicka

stars

Opis apartamentu

Dwusypialniany Apartament typu Design o powierzchni 40 m2 usytuowany jest na Głównym Mieście w Gdańsku, w zabytkowej Bramie Chlebnickiej, która zamyka ulicę Chlebnicką od strony Motławy. Składa się z salonu z aneksem kuchennym, dwóch sypialni, łazienki. Posiada podręczny sejf i zamontowany alarm. Apartamenty przeznaczony jest dla 6 osób. Goście mają bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi.

Wyposażenie

Salon: rozkładana sofa 2 osobowa, fotel, stolik, stół i cztery krzesła, TV Sat

 

Kuchnia: komplet wysokiej klasy mebli kuchennych, pełne wyposażenie w sprzęt AGD (kuchenka mikrofalowa, toster, ekspres do kawy, czajnik bezprzewodowy, płyta gazowa 4 palnikowa, zmywarka)

 

Sypialnia I: dwa wysokiej klasy pojedyncze łóżka (możliwe łóżko podwójne), zabudowa ubraniowa, stolik nocny

 

Sypialnia II: dwa wysokiej klasy pojedyncze łóżka, zabudowa ubraniowa, stolik nocny

 

Łazienka: prysznic, pralka, suszarka do włosów

Źródło zdjęcia ze strony www.fotopolska.eu
Brama Chlebnicka

Wodne miasto Gdańsk.

Brama Chlebnicka to zlokalizowany przy ul. Chlebnickiej 21 mur obronny, który powstawał w drugiej połowie XIV wieku, w stylu gotyckim, aby ponad sto lat później zostać poddanym renowacji i nabrać charakteru stylu flamandzkiego. W doskonałym stanie brama ta zachowała się przez wiele lat. Wydawało się, że również II Wojna Światowa nie odciśnie na niej swojego piętna, jednakże w roku 1945 część bramy uległa zniszczeniu w wyniku ogromnego pożaru. W latach 1959-1961 obiekt zostały odbudowany, zmodernizowany i przeznaczony na cele mieszkalne. Po dziś dzień pełni taką właśnie funkcję.

 

Brama Chlebnicka jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Gdańska. Zachowany na niej herb miasta stanowi niezwykle istotny element bogatej historii miasta. Prawdziwa gratka dla turystów i powód do dumy dla mieszkańców.

Apartament w średniowiecznej bramie

Brama Chlebnicka, jest jedną z najstarszych budowli w Gdańsku. Należy do charakterystycznego dla Gdańska zespołu architektonicznego tak zwanych bram wodnych, które zamykają ulice, prostopadle dochodzące do Motławy. W odległej przeszłości Brama pełniła funkcję obronną, a w czasach nowożytnych została przebudowana na dom mieszkalny. W miejscach gdzie dzisiaj znajdują się okna, niegdyś były otwory strzelnicze. Spośród wszystkich bram wodnych, Brama Chlebnicka przetrwała koniec II wojny światowej w najlepszym stanie. Z okien Apartamentu Brama Chlebnicka można obserwować Motławę i Długie Pobrzeże, przy którym znajdują liczne kawiarnie i restauracje.