logo
Rezerwuj apartament
logo

Fahrenheit

stars

Opis apartamentu

Jednosypialniany Apartament typu Design o powierzchni 42 m2, usytuowany na pierwszym piętrze przy ulicy Mariackiej, przeznaczony dla maksymalnie 4 osób. Składa się z salonu połączonego z kuchnią, sypialni oraz łazienki. Jest wyposażony w sejf oraz bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi.

Wyposażenie

Salon z jadalnią: rozkładana sofa 2-osobowa, komoda, stolik okolicznościowy, stół z krzesłami, odkurzacz, deska do prasowania, suszarka, TV Sat


Sypialnia: 2 wysokiej klasy pojedyncze łóżka (możliwe łóżko podwójne), szafka nocna, zabudowa ubraniowa, żelazko


Łazienka: umywalka, kabina prysznicowa, suszarka do włosów, suszarka do prania


Kuchnia: komplet wysokiej klasy mebli kuchennych, pełne wyposażenie w sprzęt AGD (pralka, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, piekarnik elektryczny, 4-palnikowa płyta ceramiczna, toster, ekspres do kawy, czajnik bezprzewodowy)

Fahrenheit

Zimno, zimniej, gorąco.

 

Gdyby nie urodzony w Gdańsku Gabriel Fahrenheit nie widzielibyśmy czy odczuwana przez nas gorączka wynika z choroby, która rozwija się w organizmie, czy po prostu na zewnątrz panuje nieznośny upał. Fahrenheit udoskonalił wynaleziony przez Galileusza termometr rtęciowy, wykorzystując fakt, że substancja ta rozszerza się pod wpływem rosnącej temperatury. Dodatkowo zbadał, jaki wpływ na rtęć ma ciśnienie atmosferyczne. Fahrenheit był synem kupca - Daniela Fahrenheita oraz pochodzącej ze znanego rodu gdańskich przedsiębiorców – Concordii.

 

Okazało się jednak, że sam termometr nie wystarczy do precyzyjnego pomiaru. Nikt przecież nie opracował dotąd skali, która umożliwiałaby odczytywanie wyników i ujednolicenie temperatury na całym świecie. Tu również Fahrenheit był pierwszy - za wyznaczenie punktu „0” posłużyła mu najniższa temperatura odnotowana zimą 1709 roku w Gdańsku, natomiast 100 stopni to temperatura jego ciała. Opracowana przez niego dolna granica skali oznaczała, że jest bardzo zimno, natomiast najwyższy punkt oznaczał upał. Dopiero kilkanaście lat później Anders Celsius opracował skalę opartą o zmianę stanu skupienia wody. Zero stopni to moment, gdy lód zamienia się w ciecz, natomiast 100 stopni oznacza wrzenie wody.

Stare Miasto przy Ul. Mariackiej

Apartament znajduje się na ulicy Mariackiej - jednej z najpiękniejszych uliczek Głównego Miasta Gdańska, znanej z wyjątkowo urokliwych kamienic, licznych pracowni bursztynników i niepowtarzalnego klimatu. Ulicę wieńczy Bazylika Mariacka, która jest największym ceglanym kościołem na świecie. Parking strzeżony znajduje się w odległości ok 5 min. spaceru od mieszkania.